Aktuálně

Plzeňská 63 270 33, Jesenice
Po-Pá: 7:00 - 15:00 Úřední hodiny

Dětský den

 

Program plný her a zábavy připravila SŠ a ZŠ Jesenice, p.o. Dětský den proběhl dne 29. 5. 2022 v areálu Domova mládeže.

Úsměv na tvářích dětí rozzářil klaun, který přivítal děti a jejich doprovod před vstupem do areálu DM. Rozdal dětem nejen úsměvy, ale i klaunské nosíky a soutěžní kartičky pro plnění úkolů.   

Zahájení proběhlo s veselým přivítáním malých návštěvníků, kde jsme také přivítali sponzory a aktéry doprovodného programu.

Úvodem vystoupili žákyně ZUŠ z Rakovníka a žáci ZŠ a SŠ z Jesenice, kteří nás svým krásným zpěvem roztančili a okouzlili. V doprovodném programu předvedli zásah u požáru hasiči z dětského sboru „Dobrovolných hasičů“ města Jesenice. Nechyběla i technika a hasičské vozy, které si mohli všichni prohlédnout. Celý den se mohly starší děti zúčastnit výcviku ZZS Středočeského kraje při neodkladné resuscitaci při ohrožení lidského života spojenou s prohlídkou sanitky. Pozvání také přijal pan René Černý z Muzea Policie České republiky, kde se děti staršího věku mohly seznámit s historií, vývojem a činností bezpečnostních sborů na území bývalého Československa od doby jeho vzniku po současnost s ukázkami historického vybavení policie. Nechyběla střelba z malorážky na terč, kterou připravili pořadatelé. Pěknou drezúru koně ve stylu westernu i s doprovodnou hudbou předvedl pan Špáňa ze Šanova.

Hlavní program tvořila stanoviště s pohádkovými bytostmi z řad žáků SŠ, kde děti plnily různé úkoly formou her, soutěží a zábavy. Například u vodníků děti lovením zachraňovaly neposedné dušičky. U Perníkové chaloupky pomocí větších oblázků našly cestu zpět domů.

U čertů měly skákání přes švihadlo nebo v pytlích. U víly házení míčků na cíl atd. Mezi pohádkovými bytostmi nechyběla čarodějka Zloba, princezna s princem, Karkulka s myslivcem apod. Děti dostaly za odměnu pěkné dárky se sladkostmi. Pro všechny návštěvníky svátečního dne bylo připraveno opékání vuřtu a možnost koupit si něco sladkého navíc.

I přes střídavé počasí, kdy nám vysvitlo sluníčko a záhy nás ofoukl vítr, jsme si celé dopoledne všichni užili s úsměvem a radostí.

 

Děkujeme sponzorům, bez kterých by tento den nebyl tak pestrý.

Sponzoři:  

Apetitto Šnajdr – Plzeň, Obec Švihov

Autostop Rakovník, Obec Oráčov

Gastroplus Louny, Prodejna Vito - Jesenice

Lékarna Jesenice, Singer s.r.o. - Jesenice

Město Jesenice, Štěňuk Jiří - Tuřany

Obec Krty, Železářství Kadlecová - Jesenice

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

 

                                                                                                             Bc. Marie Poláková