Připravili jsme další vzdělávací kurzy pro veřejnost

  • PDF
  • Tisk

Naše Integrovaná střední škola, Jesenice, Žatecká 1 připravila pro širokou veřejnost již tradiční vzdělávací kurzy.

 

Jednalo se zejména o minikurzy, které připravujeme se žáky pod odborným vedením učitelů odborného výcviku oboru Cukrář a oboru Potravinářská výroba. Kurzy jsou určeny všem věkovým kategoriím, i případným zájemcům o studium na ISŠ Jesenice.

Tentokrát proběhl první kurz 11. 02. 2017 na téma „Den s květinami“, kde se účastnici kurzu seznámili s různými druhy modelovacích hmot, pomůckami na modelování a s jejich využitím v cukrářské výrobě. Z marcipánové hmoty si vymodelovali rozkvetlé větvičky „Zlatého deště“, které si naaranžovali do keramických květníků.

Kurz na téma „Kavárenské dezerty“ proběhl na provozovně dne 25. 02. 2017, kde se sešlo celkem 24 zájemců o kurz. Po teoretické části kde se seznámili s novými trendy výroby hmot na dortové korpusy si vyrobili kavárenské dezerty, a to „Červený samet s francouzskou čokoládovou pěnou“, „Čokoládový dezert s meruňkovým pyrém“ a dezert „Monett“. Z kurzu si odnášeli nejen krásné výrobky s vypracovanými recepty, ale i hezké společné prožitky a příjemný pocit s tvořivé činnosti a získaných nových znalostí a dovedností.

Přes velký nápor a náročnou výrobu dezertů měl kurz, díky dobré organizaci, hladký průběh. Velkou odměnou nám bylo poděkování ze strany účastnic za příjemně strávené sobotní dopoledne a přínosné nové znalosti.

Všichni se opět těšíme na další pořádané kurzy

Aktualizováno Středa, 01 Březen 2017 13:58